BG EN

Отлагат сигнализирането с есемес на спешния телефон 112

ЧАС ПИК

Отлагат сигнализирането с есемес на спешния телефон 112

3775
на 27.10.2013
Отлагат сигнализирането с есемес на спешния телефон 112
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Законопроектът на БСП за сигнализирането на спешния номер 112 чрез есемес ще претърпи промяна между първо и второ четене, с която ще отпадне посоченият там срок за въвеждане на новия способ от 1 януари 2014 г. Това съобщи пред "Сега" червеният депутат Христо Монов, който е един от вносителите на проекта. Вместо това въвеждането на услугата ще се обвърже с обществената поръчка за специализирания софтуер, от който ще имат нужда шестте центъра за приемане на спешни повиквания, обясни Монов.

препоръчано

 Именно заложеният в законопроекта нереалистичен срок даде повод на ГЕРБ да отправи тежки критики към левицата при гласуването му в пленарна зала на първо четене. Бившият вътрешен министър Цветан Цветанов сравни случая с друга амбициозна инициатива - производството на паспорти с биометрични данни, което трябваше да започне в края на 2007 г. "Това стана факт чак март 2010 г. Ще изпаднем пак в подобна хипотеза", предупреди той. Колегата му и бивш негов заместник в МВР Веселин Вучков пък направо предложи да се увеличи поне с година срокът за техническата подготовка.

 Въпреки че обявиха, че ще подкрепят законопроекта докрай, депутатите от ГЕРБ продължават да са недоволни от несполучливо избрания според тях технически способ. Затова считат, че в закона трябва просто да се запише, че номер 112 ще се набира чрез гласови и други повиквания. Така, според тях, ще се даде възможност на експертите сами да подберат най-добрия вариант.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият земеделски министър Мирослав Найденов: Властта се опитва да успокои пазара, а не да се намесва. Липсата на българско производство води до дефицити (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият земеделски министър Мирослав Найденов: Властта се опитва да успокои пазара, а не да се намесва. Липсата на българско производство води до дефицити (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК