BG EN

Отложиха делото за убийството в Цалапица. Майката на Митко: В България справедливост не съществува

Темида

Отложиха делото за убийството в Цалапица. Майката на Митко: В България справедливост не съществува

21464
на 18.09.2025
Отложиха делото за убийството в Цалапица. Майката на Митко: В България справедливост не съществува
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Делото „Цалапица“ отново влезе в съда. Процесът този път бе гледано от апелативните магистрали. Подсъдимият Рангел Бизюрев обжалва присъдата си от 15 години затвор. Прокуратурата и близките на убития младеж Димитър Малинов настояват за завишаване на наказанието - доживотен затвор.

препоръчано

Заради неявяването на двамата адвокати на семейството на убития младеж, съдът отложи делото за ноември.

Докарана в инвалидна количка майката на убития Димитър Малинов заяви, че ще се бори за най-тежката присъда за смъртта на сина си. "Вярата я изгубих, надеждата ми е много малка, че ще получа справедливост. На косъм съм от тази надежда. Сякаш в България тя не съществува".

Според нея четирима са участвали в убийството, а голяма част от доказателствата първата съдебна инстанция е пренебрегнала.

"Надяваме се да разберем на втора инстанция кой нанесе ударите в лицето на Митко. И доживотните присъди трябва да станат факт, защото другите двама участници в убийството се разминаха с общежитие, с много леко обвинение и общежитие, а само един получава реално присъда", каза Атанаска Бакалова.

Защитата на Рангел Бизюрев настоява за по-лека присъда. И за промяна на квалификацията на обвинението. Според адвокатите му не става дума за умишлено убийство, а за телесна повреда, довела до смърт по непредпазливост.

Зам.-апелативният прокурор на Пловдив Йорданка Тилева обаче категорично заяви, че се касае за убийство.

Според прокуратурата то е извършено с особена жестокост. За това ще настоява Бизюрев да получи максималната присъда - доживотен затвор.

Младежът бе убит след скарване с Бизюрев в нощта на 20 юли 2023 година, а след това с помощта на близнаците Борислав и Валентин Динкови – заровен на друго място под строителни отпадъци.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Петър Кичашки с тежки думи за метежите в София и новия юмрук на Радев (НА ЖИВО) САМО В ПИК TV! Петър Кичашки с тежки думи за метежите в София и новия юмрук на Радев (НА ЖИВО)
ново
Днес: 49
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК