BG EN

Отнеха правото на Нетаняху да обявява война

СВЕТЪТ ДНЕС

Отнеха правото на Нетаняху да обявява война

6585
на 18.07.2018
Отнеха правото на Нетаняху да обявява война
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Израелският парламент отмени внесената през април поправка в закона за правителството, която позволява на премира и министъра на отбраната при извънредни обстоятелства да обявяват война без съгласието на военно-политическия кабинет и парламента, предаде ТАСС, цитира БНР. 

Според съобщението на пресцентъра на Кнесета решението е било подкрепено със 77 гласа при 16 "против" в 120-местното законодателно събрание. Занапред обявяването на война или започването на мащабна военна операция ще става само по решение на военно-политическия кабинет, в който влизат ключови министри.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при Радев (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при Радев (НА ЖИВО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК