Отново малко не стигна на България за победа

Баскетбол

8758
на 26.02.2018

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол записа нова загуба в световните квалификации, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев отстъпиха при визитата си на Финландия със 70:75 (16:12; 14:28; 30:18; 10:17).

Александър Везенков беше над всички в селекцията на трикольорите и приключи с „дабъл-дабъл“ – 28 точки и 10 борби, а Александър Янев завърши с 11 точки.

Родните национали не започнаха добре, като пропуснаха няколко отлични възможности да открият сметката си, докато под другия кош домакините нямаха грешка и поведоха със 7:0. Българите се отпушиха след малко повече от три минути игра чрез далечна стрелба на Костов, а само няколко минути по-късно трикольорите стигнаха до пълен обрат - 16:12 след красива атака и забивка на Везенков, като при този резултат дойде и края на първата четвърт.

Стартът на втория период отново бе за домакините след тройка на Линдбьом, а малко след него Койвисто наниза три поредни стрелби от далечно разстояние и обратът в полза на Финландия  бе осъществен - 24:22. Любомир Минчев направи няколко промени в движение в опит да върне възпитаниците си в играта, но вместно това, пасивът на българите продължи да се покачва, като това дойде най-вече от отличния мерник от тройката, който домакините продължиха да демонстрират до края на първото полувреме – 30:40.

Българите започнаха силно второто полувреме, като с основна заслуга беше Везенков, който отбеляза в няколко поредни атаки и резултатът бе изравнен – 42:42 след точно четири минути игра, предава Спортал. Бост също напомни за себе си с тройка за 45:44 в полза на България, като до края на пеиода нашите момчета успяха да запазят крехката си преднина - 60:58 след 30 минути игра.

Баскетболистите на Финландия си върнаха лидерската позиция още на старта на последните десет минути след тройка на Хъф, но Везенков и Павел Маринов бързо отвърнаха на удара и набързо спряха устрема на съперника - 67:61. За съжаление, в следващите минути трикольорите допуснаха поредица от грешки, с които позволиха на съперника си да се съвземе, а Койвисто наниза поредната си тройка и 2:56 минути преди края финландците отново поведоха – 71:70.

Любомир Минчев реагира веднага и взе прекъсване, но след подновяването на играта нашите момчета заложиха изцяло на стрелбата от тройката, за да измъкнат победата, като това им изигра лоша шега и в крайна сметка България отново трябваше да преглътне поражението -70:75.

Финландия – България 75:70 (12:16; 28:14; 18:30; 17:10)

Финландия: Ахонен, Хъф 13, Канерво 2, Койвисто 18, Коти 4, Линдбьом 11, Мадсен 2, Неновен 4, Сепала, Уилсън 21

България: Бост 6, Димитров 6, Георгиев, Иванов 2, Костов 5, П.Маринов 8, Ст.Маринов 4, Ваклинов, Везенков 28, Янев 11

Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)