BG EN

Отново „Сиела Норма“ ще отговаря за машините за гласуване

Политика

Отново „Сиела Норма“ ще отговаря за машините за гласуване

7903
преди 2 часа
Отново „Сиела Норма“ ще отговаря за машините за гласуване
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Днес в 17:00 часа изтича срокът, в който партиите и коалициите могат да подадат заявление в ЦИК за извършване на промени в състава и в наименованието на регистрирана коалиция. Засега няма подадени такива заявления, каза пред Нова телевизия заместник-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева.

препоръчано

"Има регистрирани кандидатски листи, но тъй като това става в районните избирателни комисии, ние все още нямаме пълната информация. Срокът е 17 март. След това ще бъдат регистрирани и тогава ЦИК ще има пълната картина", каза Матева.

Днес е и крайният срок, в който кметовете на общини трябва да проведат консултации за състави на секционните избирателни комисии, които са публични.

На вота през април ще участват 24 политически формации. До 17 март партия или коалиция може да поиска да бъде заличена регистрацията ѝ за участие в изборите.

"Сиела Норма" отново ще е фирмата, която ще отговаря за профилактиката и транспорта на машините за гласуване.

"Беше подадена оферта с доста по-висока цена от прогнозната стойност, която ЦИК определи. Но бяха проведени преговори от комисия, която се назначава по Закона за обществените поръчки, и цената беше свалена до размер, който е приемлив за ЦИК. "Сиела Норма" е единственият кандидат, който се явява за участие в тези обществени поръчки", обясни Матева.

Тя допълни, че парите за машинното гласуване, за отпечатване на хартиените бюлетини, както и тези, които се плащат на "Информационно обслужване" за обработка на резултатите, не са включени в плансметката за изборите. Тези суми се предоставят допълнително с постановление на Министерския съвет от бюджета.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК