BG EN

Отстраниха от длъжност кмета на Куклен

Темида

Отстраниха от длъжност кмета на Куклен

8608
на 07.01.2015
Отстраниха от длъжност кмета на Куклен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кметът на община Куклен Костадин Павлов е отстранен от поста си, реши Пловдивския апелативен съд. Павлов беше под домашен арест, заради неявяване на предишното дело. В началото на следващата седмица ще бъде насрочена извънредна сесия на 11-членния Общински съвет-Куклен, за да бъде избран нов временен кмет, като се очаква до местните избори тази длъжност да изпълнява сегашният зам.-кмет Илхан Кадир.

препоръчано

Това е втори пореден градоначалник станал клиент на прокуратурата и съда. Окръжният съд в Пловдив води дело срещу бившия кмет Димитър Сотиров и заместника му Иван Апостолов за злоупотреби със служебно положение и безстопанственост в размер на 1 012 557 г. Срещу Сотиров има повдигнати обвинения и за присвояване на 100 000 лв. На Костадин Павлов са повдигнати четири обвинения. Той бе показно арестуван в средата на август и дори му бе наложена мярка за неотклонение "задържане под стража", е обвинен за вземане на 3000 лв. подкуп от бизнесдмата Надежда Минчева и за злоупотреба със служебно положение.

Според прокуратурата кметът превишил правата си и повлиял фирма на Минчева да спечели обществени поръчки за доставка на храна в детските ясли и градини и домашния социален патронаж и сключи договор за 74 327 лв. Обвиненията срещу Костадин Павлов са по чл.302 т.1, чл.282 ал.2, 304-б ал.1 и чл. 319 от НК, като най-тежкото предвидено от закона наказание е лишаване от свобода до 6 години.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК