BG EN

Отстраниха шеф от Министерството на отбраната заради корупция

Политика

Отстраниха шеф от Министерството на отбраната заради корупция

6183
на 05.07.2013
Отстраниха шеф от Министерството на отбраната заради корупция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Полковник Станимир Георгиев ще бъде освободен от ръководния пост на дирекция „Инвестиции в отбраната" във Военното министерство. Това обяви министърът на отбраната Ангел Найденов.

препоръчано

„Отстраняването на директора на дирекция „Инвестиции в отбраната” полк. Станимир Георгиев не е въпрос само на лично желание или на мои лични амбиции. Имаше достатъчно солидни обвинения и упреци към дейността на дирекцията, в частност към дейността на директора и заместник-директора,” обясни Найденов в кулоарите на Народното събрание.

Ръководството на дирекцията бе временно отстранено преди седмица, когато министърът съобщи, че цялата дирекция е обект на проверка от прокуратурата заради проведените от нея обществени поръчки.

Ангел Найденов е разпоредил комплексна проверка от инспектората на Министерството на отбраната и дирекция „Вътрешен одит", като е поискал и от Военна полиция да извърши допълнителна проверка. Тя е направена и е представен анализ и оценка на дейността и ефективността на дирекция „Инвестиции в отбраната".

Констатациите в доклада до министъра били толкова сериозни, че се наложило незабавното отстраняване на полк. Георгиев. Заместникът му пък е освободен, защото не отговарял на изискванията за заеманата длъжност.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК