ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
50-годишен словенски гражданин бе убит тази вечер при пиянски скандал в Казанлък. Убийството е станало около 18 часа в апартамент на 3-тия етаж в жилищен блок на улица „ Бачо Киро" 7, в непосредствена близост до едно от казанлъшките училища. Името на жертвата е Здравко Милошич. Полицията вече задържа и предполагаемия убиец на словенеца - бившия военен капитан Красимир, който е от Казанлък, съобщава „Дарик”.
Предполага се, че повод за убийството, станало след нанесен жесток побой, е ревност от страна на Красимир, който е настоящ приятел на бившата любовница на Здравко - Елена. Именно в нейния апартамент словенецът намира смъртта си, след като отива да я види. Апартаментът, в който става убийството, е бил известен с шумните пиянски запои, които обитателите му си устройвали.
Преди фаталния инцидент компанията си купува огромно количество вино. Възниква скандал, при който е нанесен побой над Елена. След това между настоящия и бившия й приятел възниква скандал, прераснал в жестоко сбиване. Малко след като отшумели страстите на компанията, гостите на Елена виждат безпомощния и неподвижен Здравко. Повикан е екип на Спешна помощ, който само е констатирал смъртта на словенеца.
Разпитани са участниците в побоя. Районът на убийството е отцепен от полиция. Задържан е и предполагаемият убиец.


