ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
34,63% е избирателната активност към 16:00 часа - с 9% повече от предишните парламентарни избори, съобщи председателят на ЦИК Росица Матева.
Най-висока тя е в 23-ти МИР - София - 43,38%, а най-ниска - в Кърджали - 23,34%, показват още данните на Избирателната активност.
"Изборният ден в и извън страната протича нормално. 182 жалби и сигнали са постъпили в ЦИК, което бележи осезаем ръст спрямо предишния вот, като повече от половината са от компетентността на РИК. Много от тях са свързани с проблеми с машинното гласуване, някои са за един и същи проблем. Има предложения за подобрения на изборния процес, за да не се чака. Има и агитация в социалните мрежи", обяви Матева.
"Гласуването е приключило в Австралия, Нова Зеландия, Сингапур, Южна Корея и Япония, като някои от протоколите са предадени", обясни още Матева.


