BG EN

Официално: Премиер и кмет ще се състезават за румънски президент

Балкани

Официално: Премиер и кмет ще се състезават за румънски президент

2600
на 03.11.2014
Официално: Премиер и кмет ще се състезават за румънски президент
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Румънският премиер Виктор Понта и кметът на централния град Сибиу Клаус Йоханис отиват на втория тур на президентските избори в страната, предаде РИА Новости.

препоръчано

Днес централната избирателната комисия в Букурещ оповести резултатите от вота вчера след преброяването на 100% от бюлетините. Министър-председателят на сверената ни съседка получава 40,3 на сто от гласовете, а представителят на немското малцинство (около 4% от населението на страната) – 30,4 процента. За държавен глава се състезаваха общо 14 кандидати, един от които ще смени Траян Бъсеску, заел поста през 2004 г.

Според анализатори изходът от втория тур зависи от позицията на изпадналите от претенденти за поста. Определящи ще бъдат позициите на бившия премиер Калин Попеску-Таричану и бившия министър на туризма Елена Удря. Удря е съюзник на сегашния президент, който е опонент на премиер. Бъсеску обвини шефа на кабинета, че е бил агент на специалните служби през 90-те. Понта нарече твърденията на държавния глава "клевета".

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО) САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК