BG EN

Офроуд състезание унищожи реколта за стотици левове

Региони

Офроуд състезание унищожи реколта за стотици левове

4384
на 06.04.2016
Офроуд състезание унищожи реколта за стотици левове
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Метър дълбоки процепи през нивите с пшеница оставиха офроуд джипове в лясковското село Козаревец.

препоръчано

Земеделски производители сигнализирали БНТ за унищожени посеви след офроуд състезание.

По регламент, маршрутът на всяко подобно мероприятие е предварително начертан. Този път за него не е била уведомена нито една институция. Потърпевшите са категорични, че ще си търсят правата по съдебен път.

Посевите им с пшеница са напълно унищожени. Местните твърдят, че щетите са за стотици левове.

През изминалата събота работници видели, че има офроуд състезание, но някои от високопроходимите автомобили умишлено излезли от черния път и влезли в засетите с пшеница ниви, като напълно ги унищожават. Следите от гумите са дълбоки почти метър.

Андрей Андреев, който е прокурист на земеделска фирма коментира, че загубите са за
няколко стотин лева на декар.

От организаторите на офруода не отричат, но казват, че след подаване на сигнала за нарушение в полицията, нарушителите са били дисквалифицирани. Местните ще си търсят правата чрез прокуратурата. Освен щетите обаче, хората смятат, че се застрашава животът на хората, които работят на полето.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК