BG EN

Очаква се наплив от туристи към Гърция за почивните дни

Животът днес

Очаква се наплив от туристи към Гърция за почивните дни

4605
на 29.04.2022
Очаква се наплив от туристи към Гърция за почивните дни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Очаква се наплив от туристи към Гърция за почивните дни.

препоръчано

Май месец традиционно е предпочитан от нашите сънародници за посещение на южната ни съседка, тъй като няма чак толкова много посетители и е по-спокойно по курортите.

„Резервациите са предимно от 15 юни до края на септември. За май месец резервациите са по-малко“, казва Руска Божкова, която има семеен хотел в южната ни съседка.

По думите ѝ семействата с малки деца предпочитат да наемат самостоятелни вили заради коронавируса.

„Цените в момента са около 40-45 евро за двойна стая. Няма спад на цените“, каза пред Би Ти Ви Божкова.

Тя предупреждава, че на границата има опашки за влизане в Гърция и туристите трябва да бъдат търпеливи.

Въпреки отпадането на мерките от 1 май, както беше обявено от гръцката страна, в сайта на МВнР на България пише, че мерките са удължени до 6 май. Ако туристите не са подготвени с тестове за коронавирус, те могат да се тестват на границата.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОЛЯМ СКАНДАЛ В НС! Руди Гела побесня заради Величие - обижда ги на баламурници и секта (ВИДЕО) ГОЛЯМ СКАНДАЛ В НС! Руди Гела побесня заради "Величие" - обижда ги на "баламурници" и "секта" (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК