BG EN

Очакват и заемите да поевтиняват

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Очакват и заемите да поевтиняват

4881
на 09.12.2014
Очакват и заемите да поевтиняват
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Отдръпване на хората от фирмите за бързи кредити ще продължи и догодина, сочат прогнозите на Кредит център.

препоръчано

"Все по-често суми между 400 и 1000 лв. ще се теглят от банки, а към бързите кредити ще се обръщат главно клиенти, търсещи спешно малки суми до 300 лв.", смята шефът на Кредит център Тихомир Тошев. Общата прогноза на специалистите е, че конкуренцията на пазара ще донесе по-добри цени на финансовите инструменти и по- атрактивни кредитни продукти.

Очакванията са лихвите по ипотечни заеми да паднат още - от сегашните 6-7% до 5,5-6,5% към края на 2015 г.Бизнескредитите също ще намалеят още от 5-9% до 4,5-7,5%. Лихвите по потребителски заеми ще се понижат от 7-13% до 7-11%, като за хората с твърди доходи те ще са до 8,5%. Най-голямо търсене и догодина ще има на потребителски кредити в диапазона 30-50 хил.лв., с които най-често се доплаща при покупка на жилище.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в Продължаваме промяната. Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в "Продължаваме промяната". Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО)
ново
Днес: 57
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК