ГОРЕЩО
РАДЕВ АКТИВИРА ДЕЖУРНОТО СИ ПРОКСИ: Имало ли е разследване за корупция срещу Демерджиев, унищожено при назначението му в служебния кабинет?
Даниел Митов: Два влекача са в готовност да изтеглят танкера, блокиран край Ахтопол - не е опасен
ТРАГЕДИЯ! 16-годишно момиче скочи от висок етаж на блок в Пловдив
ПОТОПЪТ В БУРГАСКО! Задействаха BG-ALERT - кметът на Приморско предупреди кои са най-критичните места
ИЗВЪНРЕДНО! Млад мъж е прострелян в центъра на София
Европа
Още един проруски кандидат няма да може да участва в президентския вот в Румъния
24439
на 16.03.2025
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Втори проруски кандидат на крайната десница в Румъния бе възпрепятстван от участие в президентските избори в страната.
препоръчано
След като спря фаворита в допитванията Калин Джорджеску, вчера Централното избирателно бюро на страната не допусна до вота на 4 май и Диана Шошоака - евродепутат и водач на малката партия "SOS Румъния".
Допуснат беше друг представител на крайната десница - Джордже Симион от Алианса за обединение на румънците.
Критиците на Шошоака я обвиняват в разпространение на антисемитски възгледи и руска пропаганда. Поддръжниците й определят днешното решение като удар по демокрацията и основните права в Румъния.
свързани новини
Букурещ си избира кмет
3823
преди 1 часа
Киев благодари на България за транзита на газ към Украйна
6195
преди 2 часа
Келог: Сделката за Украйна е почти готова
13415
преди 3 часа


