ПАК НЕ ЗАГУБИХМЕ: България врътна равен със Словения в контрола

Топ новина

40689
на 08.06.2024

Българският национален отбор по футбол постигна второ престижно равенство с участник на еврофиналите в Германия - този път тимът ни завърши 1:1 като гост на Словения в контрола, играна в Любляна.

Още във втората минута с няколко финта капитанът Кирил Десподов извоюва дузпа и сам откри резултата, но десет минути по-късно Андраж Шпорар отбеляза с глава за 1:1, разказва развоя на срещата "Труд“.

В 20-ата минута Симеон Петров опита да застраши словенската врата, но стражът Ян Облак отрази удара му. Георги Костадинов също не намери целта.

Звездата на словенците Бенямин Шешко можеше да доведе нещата до обрат в полза на тима си, но блестящата намеса на българския вратар Светослав Вуцов предотврати устрема му в 32-ата минута.

Отново Шешко пропусна първата възможност да отбележи гол в началото на втората част, а шут на Кирил Десподов бе спасен от капитана на словенците Ян Облак след час игра. В 74-ата минута шут на Филип Кръстев беше блокиран. В 92-ата минута отново Кръстев можеше да ни осигури дори и победа, но след негов удар топката попадна в ръцете на Ян Облак.

Контролата бе втора за българския тим през юни, като преди няколко дни възпитаниците на Илиан Илиев завършиха 0:0 с друг участник на ЕВРО 2024 - Румъния. „Лъвовете“ имат положителен баланс срещу словенците. Двата отбора имат 5 изиграни мача до този момент, а „трикольорите“ са записали 3 победи и две равенства.

Словенският състав е оценен на 141 млн. евро, а българският - на 30,25 млн. евро. Само правата на голямата звезда на домакините Бенямин Шешко струват 50 млн. евро. 21-годишният нападател играе за РБ Лайпциг, но може да премине в Арсенал.
Словения се намира в серия от 11 поредни мача без загуба на стадион „Стожице“ след поражението на 2 юни 2022 г. – с 0:2 от Швеция. Те ще играят на еврофиналите в група C, където са още тимовете на Англия, Сърбия и Дания.

За българския тим остава нещо много важно, което Илиан Илиев успя да осигури на тима ни, откакто стана национален селекционер - отборен дух и самочувствие, след 6-ия мач без загуба под негово ръководство.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 26 юни - Близнаците да отложат взимането на важни решения, добри финансови постъпления за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 26 юни - Близнаците да отложат взимането на важни решения, добри финансови постъпления за Стрелците
САМО В ПИК! Диана Дамянова разкри подробности за охраната на политиците: Приятелка живее до дувара на Борисов, няма снайперисти. А защо пазят Атанас Атанасов, той е никой! (ВИДЕО) САМО В ПИК! Диана Дамянова разкри подробности за охраната на политиците: Приятелка живее до дувара на Борисов, няма снайперисти. А защо пазят Атанас Атанасов, той е никой! (ВИДЕО)