ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Делото за грабежа на „Асетбанк“ във Враца бе отложено за пореден път, пише tribali.info.
Причината този път е искане от държавното обвинение и защитниците на уличените в обира за представяне на нови доказателства и разпит на още един важен свидетел.
Pазтърсилият Враца въоръжен грабеж стана вечерта на 1 октомври 2013 г. Обвиняеми по делото са Иван Иванов и братята Христо и Людмил Георгиеви. Ограбени са 85 000 лeвa от инкасото на местни търговски фирми и вноска по дълга на столична цигарена фирма.
Последното заседание по процеса се проведе в понеделник. На него бе разпитан един свидетел - столичанинът Ангел Георгиев, който приел да продаде „Ауди“ на банковите обирджии, с което да избягат след удара. До сделката обаче така и не се стигнало.
На предишно заседание показания даде Силвия Младенова, продавач в магазин, станала свидетел на грабежа. Свидетелката бе атакувана с множество въпроси от адвокатите на тримата задържани и прокуратурата, за да бъде изяснен случаят в детайли. Въпрос към Младенова отправи и подсъдимият Иван Иванов. Той я попита дали е чула предупреждение от охранителя, че ще стреля, преди да произведе изстрела. Тя каза, че не е чула такова нещо. Силвия Младенова разказа пред съдебния състав, че е изхвърляла боклука в контейнерите пред банката, когато бил извършен грабежът. Жената заяви, че е видяла двама мъже – единият по-нисък, другият по-висок, които атакували инкасото.
На заседанието бяха представени 2 експертизи - компютърно-техническа и дактилоскопска. Според втората обаче няма намерени годни следи за обработка по откритите след обира ръкавици в близкия контейнер.
До момента братята Христо и Людмил Георгиеви и помощникът им Иван Иванов не са давали обяснения пред съда.


