BG EN

Пак умуват за данък върху транзакциите

Икономика

Пак умуват за данък върху транзакциите

2916
на 10.12.2014
Пак умуват за данък върху транзакциите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Идеята за въвеждане на данък върху финансовите транзакции отново бе поставена на дневен ред в НС. Ако се въведе подобна мярка, ще се облагат сделките с акции, облигации, както и валута. Вчера КНСБ проведе срещи с ДПС, БСП и ПФ, а след това председателят на синдиката Пламен Димитров съобщи, че основните формации са съгласни с въвеждането на налога. На срещите са обсъждани и предложенията на синдиката за криминализиране на укриването на неплащане на осигуровки и въпросния данък. Според Димитров само тези две стъпки могат да донесат допълнителни приходи от 350-400 млн. лв. годишно в данъчната система.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Сам двама министри в оставка отговориха на депутатски въпроси в Народното събрание (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Сам двама министри в оставка отговориха на депутатски въпроси в Народното събрание (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 47
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК