BG EN

Паметникът на Христо Ботев в Хавана вече е напълно завършен

Животът днес

Паметникът на Христо Ботев в Хавана вече е напълно завършен

8836
на 05.04.2023
Паметникът на Христо Ботев в Хавана вече е напълно завършен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бронзова плоча с надпис „Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира“ беше поставена на паметника на Христо Ботев в столицата на Куба. Така бюстът на революционера, който се издига в историческата част на Стара Хавана, вече е напълно завършен, съобщиха от посолството на България в Куба в страницата си във Фейсбук.

препоръчано

Думите от баладичната поема "Хаджи Димитър" на Ботев са изписани и на български, и на испански език.

Монументът беше открит по време на тържествата за Националния празник на страната ни и заема централно място на крайбрежния булевард „Авенида дел Пуерто“ в кубинската столица.

На церемонията по откриването присъстваха над 300 гости - висши представители на кубинското ръководство, дипломати и приятели на България и Куба. А представители на българската общност поднесоха цветя пред него.

Скулптурата зае своето място в Хавана с подкрепата на посолството и Службата на Историка на Хавана.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК