BG EN

Папата посети затвор в Сиудад Хуарес

ЧАС ПИК

Папата посети затвор в Сиудад Хуарес

2424
на 18.02.2016
Папата посети затвор в Сиудад Хуарес
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Папа Франциск се срещна със затворниците от т. нар. Център за социална реадаптация 3 /Cereso 3/ в мексиканския град Сиудад Хуарес. В своята проповед папата призова да помогнат да бъде разкъсан кръга от насилие и отчуждение с помощта на собствения си опит и да се борят за оздравяване на ситуацията в обществото.

препоръчано

През 2010 г. Cereso 3 бе един от най-лошите затвори не само в Мексико, но и в цяла Латинска Америка, като жертвите на конфликти там ежегодно бяха около 300 души. По думите на папа Франциск лишаването от свобода може би е най-трудната и тежка участ, но в същото време тя може да бъде и най-плодотворната.

"Разговаряйте с вашите близки, разкажете им за своя опит и помогнете да се разкъса кръга от насилие и отчуждение", призова той. Проповедта на папата предизвика силно емоционална реакция у затворниците. Охранителните камери запечатаха сълзи по лицата на някои от тези с най-тежки присъди, включително за убийства и наркотрафик.

свързани новини

Граничещият със САЩ мексикански град Сиудад Хуарес, където живеят 1.4 млн. души, между 2008 и 2010г. бе считан за най-опасния град в света. Там се извършваха по около 600 убийства месечно. Към момента броят на подобни престъпления е сведен до 0.5 случая дневно.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 57
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК