BG EN

Папата се оплака от гей-лобито и корупцията във Ватикана

ЧАС ПИК

Папата се оплака от гей-лобито и корупцията във Ватикана

6129
на 12.06.2013
Папата се оплака от гей-лобито и корупцията във Ватикана

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Папа Франциск е признал за наличие на гей лоби и бум на корупцията във Ватикана. Това стана ясно след срещата му с представители на католическото духовенство от Латинска Америка, съобщи руската секция на Би Би Си.

препоръчано

Медията цитира източниците си, близки до преговорите, според които папата е казал, че е крайно време „да се помисли за мерки във връзка с лобирането за интересите на гейовете в бюрократичните кръгове във Ватикана“.

По-рано представителите на Ватикана опровергаваха появилите се в пресата сведения за свещеници хомосексуалисти, обединили се, за да защитят личните си интереси. Някои от тях дори се оплакали, че си сътрудничат помежду си, защото били подложени на изнудвания.

Представителите на латиноамериканските епархии пък изразили своето съжаление, че в пресата е попаднал разговорът с папата и се извиниха задочно пред Франциск. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК