ПАРЕЩА ТЕМА: "Лъвовете" с тежък автогол?

32515
на 24.09.2019
ПАРЕЩА ТЕМА: Лъвовете с тежък автогол?
Автор:   Тервел Илиев

"И двата отбора са на едно и също ниво...", заяви селекционерът на националния ни волейболен тим Силвано Пранди преди мача от 1/8-финалите на Европейското първенство срещу Словения.

Впоследствие единият от домакините на Евро 2019 победи отчетливо родните "трикольори" в осминафиналната битка. Първият гейм беше драматичен и в полза на нашите. След това словенците записаха 3 категорични части.

В четвъртфиналите пък Словения победи с 3:1 гейма в Любляна и Русия. Така руснаците няма да защитават титлата си от предходното Европейско.

Тук въпросите са много:

Подцени ли България домакина Словения?

Отчетоха ли нашите още преди форума, че е изключително ключово да се разминем със словенците в осминафиналите и ако не съумеем, поне да сме наясно, че съперникът ще е сред възможно най-тежките на Европейското?

Отсъствието (за мнозина изненадващо) на Георги Братоев, Николай Николов, Валентин Братоев и Николай Учиков не направи ли тимът ни прекалено предсказуем?

Неповикването на Георги Братоев и Ники Николов не лиши ли отбора ни от двама от най-големите лидери в състава за последното десетилетие?

Подарихме ли третия гейм на Словения с пускането в игра на състезатели, които нямат отчетлив опит на толкова високо ниво, с идея основни волейболисти да съберат сили за четвъртия и евентуален пети гейм, но със сгрешена политика относно избора на потенциалните резерви на нашите на Европейското първенство?

Всъщност имаше ли България, водена от Силвано Пранди, само план "А" за шампионата?

*Остават сериозни впечатления, че ако в състава ни не настъпят корекции за предстоящата Олимпийска квалификация, шансовете да се поздравим с краен успех в нея са изключително минимални...

*Едва ли трябва да се отчита като сериозна драма, че отпадаме в 1/8-финалите на голям форум от отбор, който след това побеждава и Русия. Въпросите са не показа ли твърде малко от потенциала си България на Европейското, защо и дали това ще се повтори в следващите важни мачове...

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете