Парламентът потъна в траур заради смъртта на Димчо Михалевски, депутати и журналисти плачат неудържимо
Заседанието бе прекратено след скръбната вест
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Целият парламент потъна в траур от неочакваната скръбна вест за смъртта на депутата от „Коалиция за България“ Димчо Михалевски. Заседанието на Народното събрание бе прекратено с пълно единодушие по предложение на председателя Михаил Миков.
В зала се завърнаха депутатите от всички парламентарни групи, които почетоха паметта на Михалевски с минута мълчание.
Михаил Миков прочете с голяма мъка кратко скръбно слово, като едва успя да не се разплаче. Корнелия Нинова, Петър Курумбашев и Лиляна Павлова обаче не можаха да сдържат емоциите си и сълзите изригнаха от очите им.
Много от журналистите в кулоарите също се разплакаха. Всички помнят Димчо Михалевски като изключително културен и почтен човек, контрастиращ на грубото партизанско злободневие, което е завладяло парламента през последните години.
Михалевски е починал след усложнена пневмония.


