BG EN

Парламентът прие промени, пресичащи безконтролното ползване на СРС-та

ЧАС ПИК

Парламентът прие промени, пресичащи безконтролното ползване на СРС-та

3858
на 11.07.2013
Парламентът прие промени, пресичащи безконтролното ползване на СРС-та

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Промени в Закона за специалните разузнавателни средства, свързани с председателя на Държавна агенция "Технически операции", приеха днес депутатите. Целта е да се пресече безконтролното подслушване и проследяване, и да се доизгради по-добър контрол върху използването на СРС-та. Законът предвижда служба СДОТО да бъде изведена от структурата на МВР и да бъде обособена в самостоятелна държавна агенция към Министерски съвет. Държавна агенция „Технически операции” (ДАТО) ще бъде юридическо лице на бюджетна издръжка със седалище в София. Нов важен момент в закона според мотивите е въвеждането на първи път на механизма на контрол чрез бюджета. 

препоръчано

Бъдещите председател и заместник-председатели на Държавна агенция "Технически операции" трябва да имат 8-годишен юридически стаж или професионален стаж в службите за сигурност, или в службите за обществен ред.

Агенцията ще се ръководи от председател, който се избира от Народното събрание, по предложение на министър-председателя за срок 4 години. Председателят се подпомага от двама заместник-председатели, които се назначават от министър-председателя.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Наталия Господинова с важни новини от Варна: Делото срещу Коцев и компания е блокирано заради участието на двама от обвиняемите в листите на ППДБ (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Наталия Господинова с важни новини от Варна: Делото срещу Коцев и компания е блокирано заради участието на двама от обвиняемите в листите на ППДБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 104
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК