BG EN

Парламентът прие процедурни правила за избор на подуправител на БНБ

Политика

Парламентът прие процедурни правила за избор на подуправител на БНБ

5653
на 08.03.2019
Парламентът прие процедурни правила за избор на подуправител на БНБ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Парламентът прие процедурни правила за избор на подуправител, ръководител на управление „Банков наздор“ на БНБ.

препоръчано

Припомняме, изборът на нов подуправител се налага, след като миналата седмица Димитър Костов подаде оставка. Предложението за кандидат за подуправител - ръководител на управление „Банков надзор“ на БНБ се внася в писмена форма от управителя на банката в Комисията по бюджет и финанси чрез председателя на Народното събрание. Срокът за това е 3 дни след приемане на процедурните правила. Предложението се придружава с писмени мотиви, които аргументират добрата професионална репутация на кандидата.

Кандидатът трябва да бъде изслушан от Комисията по бюджет и финанси. Изборът му се гласува от Народното събрание. Гласуването е явно чрез компютъризираната система за гласуване. Кандидатът се смята за избран, ако е получил повече от половината от гласовете на присъстващите народни представители. Ако кандидатът не получи необходимите гласове, Народното събрание приема решение за откриване на нова процедура за избор.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Парламентът безпроблемно събра кворума от раз. Депутатите удължиха работното си време и порязаха ППДБ да демагогстват по любимата им тема за главния прокурор. Назарян лепна наказание на Костадин от Възраждане“ (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Парламентът безпроблемно събра кворума от раз. Депутатите удължиха работното си време и порязаха ППДБ да демагогстват по любимата им тема за главния прокурор. Назарян лепна наказание на Костадин от "Възраждане“ (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 49
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК