Партизан бие, Божинов пак герой (видео)

5884
на 16.12.2015

Българският нападател Валери Божинов отново се превърна в герой за Партизан. Нападателят изигра пълни 90 минути за шампионите и донесе победа с 2:1 надБорац (Чачак) в мач от 22-ия кръг на сръбската суперлига.

Националът се разписа в 84-ата минута за 2:1, след като преди това бе пропуснал да вкара сам срещу стража на гостите в 64-ата минута. Намиращият се на второ място в класирането състав на Борац поведе в 17-ата минута с попадение на Йевтович. Младият талант Живкович изравни в 27-ата минута, а Божинов няколко минути преди края донесе 10-ата победа на Партизан в първенството. Попадението пък беше негово 12-то за този шампионат.

Успехът изкачи "черно-белите" с една позиция нагоре. Така шампионите ще зимуват на четвърто място с 36 точки. Толкова има и Войводина, но второто място на Борац вече е само на една. Тежката есен на Партизан завършва обаче с историческите за този период 26 точки от вечния съперник Цървена звезда, който е в рекордна серия от 19 поредни победи и лети към титлата с актив от 62 точки.