BG EN

Патриарх Неофит ще оглави празничната литургия за Успение Богородично в Троянския манастир

ГОРЕЩО
Животът днес

Патриарх Неофит ще оглави празничната литургия за Успение Богородично в Троянския манастир

9093
на 15.08.2019
Патриарх Неофит ще оглави празничната литургия за Успение Богородично в Троянския манастир
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Негово светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит ще оглави празничната света Литургия за храмовия празник на Троянската ставропигиална света обител „Успение на Пресвета Богородица“
Днес Православната църква прославя Успението (блаженното заспиване) на Пресвета Богородица. По този повод във всички епархии на Българската православна църква се отслужва празнична света Литургия. 
Патриаршеската света Литургия за храмовия празник на Троянската ставропигиална света обител „Успение на Пресвета Богородица“ ще оглави Негово светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит. Манастирът е свързан тясно с целия духовен път на Светейшия ни Патриарх. Поел от тук монашеския път под духовното наставничество на блаженопочиналия и приснопаметен Български патриарх Максим - намерил вечния си покой в светата обител и под покрава на чудотвората икона на св. Богородица Троеручица - небесна покровителка и на двамата ни патриарси. Празничният ден започна в 07.00 часа с Празнична полунощница и Игуменска лития. От 08.00 часа е начало на Утреня. От 09.00 часа ще започне тържествена света Литургия, оглавена от Негово Светейшество Българския Патриарх Неофит. Очаква се той да бъде в съслужение с Техни преосвещенства Велички епископ Сионий - игумен на светата обител и Белоградчишки епископ Поликарп - викарий на Софийския митрополит, други висши духовници, клирици от епархията и страната. 
От 11.00 часа ще започне традиционната Лития с чудотворната икона Пресвета Богородица „Троеручица” от храма до мястото на първото чудо извършено от иконата. В 18.00 часа е началото на Празнична вечерня с акатист на Успение Богородично
На 16 август 2019 г. празничните богослужения продължават в 17.00 часа с Вечерня. От 18.00 часа ще бъде отслужена Ктиторска панихида (молитвено възпоменание за всички представили се в Христа игумени, братя и дарители на светата обител). 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 22 юли - Овните да не влизат в спор на работното място, денят е напрегнат, но успешен за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 22 юли - Овните да не влизат в спор на работното място, денят е напрегнат, но успешен за Козирозите
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Георги Харизанов разбива на пух и прах опорките на ППДБ за съда и прокуратурата: Арестът на Благомир Коцев не е мероприятие по връчване на отличие (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Георги Харизанов разбива на пух и прах опорките на ППДБ за съда и прокуратурата: Арестът на Благомир Коцев не е мероприятие по връчване на отличие (ВИДЕО)
ново
Днес: 10
горещо
hot
най-четени новини в момента