BG EN

Пациент почина, докато чака линейка в Кърджали

Региони

Пациент почина, докато чака линейка в Кърджали

10946
на 03.04.2018
Пациент почина, докато чака линейка в Кърджали
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Мъж от Кърджали е починал в дома си, след като роднините му повикали Спешна помощ, а от тел. 112 изпратили полицейски патрул. Трагедията се е разиграла в апартамент в квартал „Възрожденци", съобщава "24Родопи".

препоръчано

60-годишният мъж получава остра сърдечна недостатъчност, задушава се, а съпругата му изпада в паника. Веднага се обръща към свой съсед адвокат. Той набира спешния телефон 112, за да повика екип на Спешна помощ, но операторите започват да го разпитват за трите имена на нуждаещия се от спешна помощ, години, оплаквания. През това време мъжът буквално посинява. Съпругата му колабира в тази стресова ситуация. Последва трето позвъняване. Най-после попаднах на някакво момче, което наистина ни свърза със Спешна помощ. Когато медиците дойдоха, те просто констатираха смъртта на човека. Заедно с тях обаче бе пратен и полицейски патрул по сигнал от 112 за „агресивно поведение от страна на родини”. Аз съм бивш служител на реда и трябваше да обяснявам на колегите си, че искахме спешна помощ, а от отсрещната страна ме разпитваха сякаш трябва да знам цялото родословие на пострадалия. Става дума за човек в беда, подробностите са излишни”, разказа съседът, който е юрист.

Той е възмутен от реакцията на операторите на тел. 112, които изпратили полицейския патрул заради "агресивни роднини". Децата на починалия мъж от години са в Германия, а в паниката си съпругата му потърсила помощ при съседа - за съжаление безуспешно.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК