BG EN

Певци молят министър Владо Пенев да ги освободи от шефа на Операта

ТОП НОВИНАТА

Певци молят министър Владо Пенев да ги освободи от шефа на Операта

5743
на 23.03.2013
Певци молят министър Владо Пенев да ги освободи от шефа на Операта
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Да ги спаси от директора на Националната опера Пламен Карталов молят певци новия министър на културата Владо Пенев. Изпълнителите са написали декларация до служебния шеф на висшето арт ведомство, в което настояват Карталов да бъде отстранен от поста си. В писмото певците разказват за поразиите на шефа си и искат ревизия в Операта. „Каралов обижда и хули артистите. Нарочно се заобикаля от слаби хора и посредствени професионалисти, за да ги мачка и потиска. Обижда и най-големите артисти на България. Нарича Гена Димитрова „селянка“, а Райна Кабаиванска – „безгласна и дърта кранта“. Хули именитите личности пред студентите си, които също живеят в страх и терор от него. Обижда ги и им казва, че за нищо не стават. Те треперят дни преди часовете си с него", пишат в писмото си певците. "Всичко, което прави и като режисьор, и като преподавател, е единствено и само за собствена изява, - гласи още жалбата от Карталов. - Игрите му с големи пари не се разкриват, въпреки че всички знаят и говорят за това. Заобиколен е от екип от пенсионери и странни птици като главната му счетоводителка, която коли и беси в Операта. На турнетата в Бразилия, Япония и т.н. солистите се разписват на две ведомости. Например разписват се за сума от 4000 лева, а получават едва 1000 от тях. Всички го знаят, но от страх мълчат". Певците искат да разкажат на министър Пенев още, че повече от половин милион са налети в постановката на Карталов „Вагнер“, "което може да си позволят големите театри, където певците получават огромни хонорари за този огромен труд, не като тук, работещи за жълти стотинки и за славата на директора постановчик". Операта е разтърсвана от възмущение, но всички ги е страх от гнева и отмъстителността на шефа Карталов.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК