ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
68-охранител във варненско училище може да получи 3 години затвор за блудство с първокласничка. Делото срещу мъжа е гледано днес на първа инстанция при закрити врати във Варненския районен съд, подсъдимият не се признал за виновен. Установено е още, че е с чисто съдебно минало. Наложено му е наказание от 3 години затвор, като присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок.
Възрастният мъж се възползвал от първокласничката в помещение във входа на учебната сграда. Той извършил действия с цел да възбуди полово желание без съвкупление, като бръкнал под долнището на анцунга на 7-годишното тогава момиче, опипвал го и го целувал по бузата. Деянието е извършено в два последователни дни на 19 и 20 октомври 2011 година, когато подсъдимият е бил "дублиращ охранител" на титуляра в училището и поемал част от смените му през месеца.
Според обвинителния акт, подсъдимият предлагал на детето да оставя раницата си в стаята на охраната и да гледа от мониторите за видеонаблюдение коридорите на училището, докато изчаква идването на треньорка, която да го взема за курс по плуване. Тогава са били осъществени и блудствените действия.
Бащата на първокласничката разбрал за проблема на втория ден, когато дошъл да я прибере след занимания по плуване и установил, че 7-годишното момиченце отказва да влезе в стаята на охраната и се притеснява да вземе раницата си. За инцидента са били уведомени класен ръководител, ръководството на училището и на охранителната фирма, а впоследствие била подадена и жалба в полицията.


