ГОРЕЩО
PNR гейт! Демержиев заплаши Атанасова да не рови за полетите. Ето с какво наруши Наказателния кодекс!
"ТОВА ЗВУЧИ НЕСЕРИОЗНО": Теменужка Петкова разкъса тезата на Демерджиев за манипулирани масиви на МВР
Трагедията в р. Струма: Къпането е забранено, санкциите обаче са неприложими
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! ДПС сигнализира Интерпол и Европол за незаконните действия на Демерджиев (ВИДЕО)
Мексико и Англия мерят сили във взривоопасен осминафинал
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
С 2486 са намалели новите пенсионери през миналата година. Това показват данни на Националния осигурителен институт (НОИ).
препоръчано
Основната причина за по-малкия брой новоотпуснати пенсии е ръстът на изискуемата възраст и осигурителен стаж с по 2 месеца в началото на 2016 г. През миналата година са се пенсионирали 60 005 души, достигнали нужната възраст и стаж за пенсия. Това обаче е с 4% по-малко спрямо 2015 г. Спад има и на броя новоотпуснати инвалидни пенсии, пише "Монитор.
свързани новини
ТЪЖНА СТАТИСТИКА! Половин милион пенсионери получават под 200 лв. на месец
9822
на 16.12.2016
През миналата година 26 322 българи са прекъснали работа заради болежки, което е с близо 2800 по-малко в сравнение с 2015 г. Въпреки това всяка трета новоотпусната сума за старини е била за инвалидност.


