Петев с втора поредна победа, тимът му подгони лидерите в Румъния

12409
на 27.11.2023

Доскорошният треньор на Лудогорец Ивайло Петев продължава да жъне успехи в румънското първенство.

Тимът на Университатя Крайова постигна втората си поредна победа под ръководството на българския специалист, след като се наложи с 3:1 над Оцелул Галац като гост.

Оцелул поведе в резултата още в 20-ата минута, след като Александру Поп се разписа от дузпа. Попадението обаче не сломи момчетата на Ивайло Петев и след почивката те направиха пълен обрат. В герой за Университатя се превърна нападателя Александру Митрица, който реализира хеттрик и донесе успеха на своя тим с 3:1. За Оцелул като титуляр започна родния футболист Милен Желев, който остана на терена до 62-ата минута.

Победата на Университатя над Оцелул е втора поредна за Ивайло Петев начело на румънския тим. В дебюта на българина отборът от Крайова се наложи над Динамо Букурещ с минималното 1:0. Победата е много важна за отбора на Университатя. Благодарение на успеха тимът от Крайова събра 29 точки и вече заема трето място във временното класиране с 29 точки. Третият Рапид е с 30, а вторият Клуж – с 32. Лидер е ФКСБ с 37 точки в актива си.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)