Петя Борисова спечели титлата при жените на "Олимпия Къп"

Други спортове

20494
на 11.07.2015
Петя Борисова спечели титлата при жените на Олимпия Къп

Петя Борисова от клуб Академик (София) спечели титлата в многобоя при жените категория А на международния турнир по художествена гимнастика "Олимпия къп" в Бургас, съобщи официалният сайт на Българската федерация по художествена гимнастика..
Борисова събра сбор от 30.650 точки.
На второ място завърши Василена Иванова (Олимпия Бургас) с 25.450 точки.
В републиканския турнир при жените шампионка стана Мария Марева (Академик София) с 28.916 точки, а среброто завоюва Любов Бурова (Грация Мебел стил, Варна) с 28.284 точки.
Симона Иванова от Грация Мебел стил е победителка в републиканския турнир за жени категория "Б", а в международната надпревара категория "С" спечели италианката Мануела Изо (клуб Рома).
Над 250 състезателки от 11 държави участваха в шестото издание на надпреварата в спортна зала "Младост". Събитието беше част от програмата за отбелязване на "Бургас - Европейски град на спорта 2015".