BG EN

ПИК TV! ИТН обяви пред Радев: Ще бъдем опозиция на новото мнозинство

ПИК TV

ПИК TV! ИТН обяви пред Радев: Ще бъдем опозиция на новото мнозинство

37708
на 21.04.2023
ПИК TV! ИТН обяви пред Радев: Ще бъдем опозиция на новото мнозинство
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Искам да ви поздравя за вашето постижение. Много рядко в българската политическа действителност се е случвало партия, която е изпаднала от парламента, после да се върне в него. Искам да ви поздравя и за вашите думи, че ще бъдете контрольор в този парламент.

препоръчано

С тези думи президентът Румен Радев се обърна към представителите на "Има такъв народ", с които приключи кръга от консултации за формиране на редовен кабинет. 

"Моят първи въпрос е какво е вашето отношение към размитото множество ГЕРБ - СДС и ПП - ДП. Къде се намирате вие в това размито множество. На всички е ясно, че България има нужда от работещ парламент и устойчиво правителство", добави Радев. 

"Ние не сме стандартна политическа партия. Ние ще се разминем с някои партии, които сега са горе, но рано или късно ще тръгнат надолу и ще се срещнем, защото ние ще вървим нагоре", заяви в отговор Тошко Йорданов.

"Обстановката е тежка и няма нужда я обясняваме. Трябва да има кабинет. Ние ще сме опозиция на конфигурацията ГЕРБ - СДС ПП - ДБ. ИТН ще упражни сериозен контрол върху техните дейности. Ще оповестяваме публично техните грешки. Има неща, които ние не подкрепяме. Двете коалиции извадиха някакви законодателни идеи, които по-скоро изглеждат като лозунги. Една такава идея е за геотермалната енергия. Ние бяхме против тази идея още, когато бяхме в управлението. Тази идея няма никакъв смисъл и предразполага към корупция", категоричен бе той. 

"Относно бюджета ние сме на мнение, че ако няма редовно правителство, бюджет не трябва да се приема. Такива бюджети са сватбарски и вредни. В такава ситуация всеки надува бюджета и разходите, което е вредно за държавата. Не може да харчим парите от плана за възстановяване за социални разходи. Тези пари са за подпомагане на бизнеса", добави Йорданов.  

"Всчики говорят за едни същи и приоритети - Шенген, Еврозоната, плана за възстановяване. Стига думи, трябват действия. Ако в този парламент не се направи редовен кабинет, това ще е отговорност на големите партии", обяви от своя страна Филип Станев. 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК