BG EN

ПИК TV: Митко Ценов гони финал в стипълчейза на Световното в Пекин

СПОРТЪТ ДНЕС

ПИК TV: Митко Ценов гони финал в стипълчейза на Световното в Пекин

3946
на 18.08.2015
ПИК TV: Митко Ценов гони финал в стипълчейза на Световното в Пекин
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Надявам се на Световното да вляза във финала и след това вече, каквото мога и за каквото съм тренирал, ще си излезе", обяви европейският шампион до 23 години на 3000 метра стипълчейз Митко Ценов.

препоръчано

Лекоатлетът днес бе награден за спортист номер 1 на месец юли, след като се пребори за титлата на младежкото европейско в Талин, а неговият треньор Йоло Николов също бе отличен. "Радвам се много за тази година, която измина. Справихме се с тези три основни състезания, които ги бяхме планували - отборната купа в Стара Загора, Европейското до 23 години и Диамантената лига.

Сега се надявам на Световното да вляза във финала и след това вече, каквото мога и за каквото съм тренирал, ще си излезе", коментира Ценов. "През тази година цялостно подготовката мина добре, за което искам да благодаря на министър Кралев и на БФЛА.

Също искам да благодаря на община Мездра и община Якоруда. Подсигуриха ни подготовка, която ни даде възможност да бъдем конкурентоспособни на световно ниво. Видя се в Европа, Митко се представи много добре, взе една европейска титла, която чакаше две години. На Европейката купа в България отново две победи записа", заяви треньорът му Йоло Николов.

"Подготовката за Световното в Пекин мина добре. Неговата форма е в едни отлични параметри. За нас успех на Световното първенство ще бъде единствено финал", допълни Николов. Ценов сподели, че се надява аклиматизацията към условията в Пекин да не бъде проблем. Това е най-важното, за което се готвихме в последните две седмици, за този въздух, който е там и за условията.

Заради това проведохме лагера във Варна на по-голяма влажност и по-топло. Надяваме се да няма голям проблем и заради това отиваме толкова рано, преди самия старт, за да не оставам за по-дълго време там и да няма такива проблеми", обясни той.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК