ПИК TV: Явни и скрити патрули по южната граница, заловените край Гоце Делчев мигранти са върнати на Гърция
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Национална специализирана полицейска операция за разполагане на военни части по границата с Гърция и Турция се провежда от вчера. Смесени патрули на военна и гранична полиция са разположени в уязвимите точки за нелегално преминаване на зелената граница на територията на общините Гоце Делчев, Хаджидимово и Сатовча.
Това каза на брифинг днес в Гоце Делчев главният секретар на МВР Георги Костов. Той съобщи, че заловените преди пет дни мигранти вече са върнати на Гърция.
След брифинга Георги Костов заедно със зам.-директора на ГД "Гранична полиция" старши комисар Стоян Иванов, директора на РД ГП-Смолян Деян Моллов и шефа на ГПУ Гоце Делчев Илия Сораджиев инспектираха съвместните патрули в рисковите точки, тези край селата Нова Ловча и Илинден.
"Това са явните патрули, има и скрити", каза Костов. Пътьом той инспектира и постовете на военна и гранична полиция на пътя за ГКПП Илинден-Ексохи в района на село Ляски.
От вчера 300 военни са разположени по границите с Турция и Гърция. 200 са военните по турската граница и 100 по гръцката - от Ивайловград до Кулата, съвместни патрули действат и на територията на общините Гоце Делчев, Хаджидимово и Сатовча.


