Пилотът на „Мерцедес” Люис Хамилтън спечели старта за Голямата награда на Китай

Формула 1

7854
на 14.04.2019

Петкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън с „Мерцедес” спечели старта за Голямата награда на Китай, съобщи БНР.

Хамилтън триумфира в надпреварата за шести път, като това бе старт номер 1 000 във Формула 1.

Хамилтън поведе от началото на пистата в Шанхай, кара солидно до края и финишира пръв с време 1.32:06.350 часа, постигайки втори пореден успех за сезона и общо 75-и в кариерата си.

Втори, на 6.552 секунди завърши съотборникът му Валтери Ботас (Финландия), който откри кампанията с победа в Австралия преди месец.

Трети на 13.744 секунди финишира германецът Себастиан Фетел с "Ферари", а холандецът Марк Верстапен с "Ред Бул" остана четвърти на 27.627 секунди, следван на малко повече от половин минута от Шарл Льоклер (Монако) с "Ферари" и на около минута и половина от французина Пиер Гасли с "Ред Бул". Гасли спечели бонус точката за най-бърза обиколка в състезанието.

В генералното класиране при пилотите Хамилтън излезе начело 68 точки, пред съотборника си Ботас с 62, Верстапен с 39, Фетел е с 37 точки и др.

.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете
Нидал Алгафари посочи пред ПИК TV коя ще е изненадата на изборите: ГЕРБ и ДПС ще могат сами да направят кабинет, но... (ВИДЕО) Нидал Алгафари посочи пред ПИК TV коя ще е изненадата на изборите: ГЕРБ и ДПС ще могат сами да направят кабинет, но... (ВИДЕО)