BG EN

Пламен Панайотов за случая "Гешев": Да се говори за оставки е преждевременно

Акценти

Пламен Панайотов за случая "Гешев": Да се говори за оставки е преждевременно

52566
на 10.05.2023
Пламен Панайотов за случая Гешев: Да се говори за оставки е преждевременно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Целият словесен шум не допринася, за да може да бъде проведено разследването. Образувано е наказателно производство и професионалният подход предполага разследването да приключи и едва тогава да се правят съответни коментари. Така в студиото на БНТ бившият вицепремиер, преподавател по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов коментира събитията около случая "Гешев". Според него, на този етап да се говори за оставки е преждевременно.

препоръчано

По думите му, що се отнася по същество до съдебната реформа - необходим е един по-различен подход.

"Една същинска съдебна реформа, каквато безспорно е необходима, означава на първо място да се идентифицират дефицитите в правораздаването, да се види как тези дефицити на законово ниво могат да бъдат преодолени и едва тогава да се правят предложения за структурни и персонални промени на високите нива в магистратурите." 
Панайотов е категоричен, че промени трябва да има и на конституционно ниво. Подчерта също, че всичко това може да бъде осъществено при редовно правителство с пълен мандат, за да е ясно кой ще поеме политическата отговорност.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК