BG EN

Планове! До 2020 година 17 процента от енергията в Молдова трябва да се осигурява от възобновяеми източници

СВЕТЪТ ДНЕС

Планове! До 2020 година 17 процента от енергията в Молдова трябва да се осигурява от възобновяеми източници

5304
на 24.06.2017
Планове! До 2020 година 17 процента от енергията в Молдова трябва да се осигурява от възобновяеми източници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Молдова иска да увеличи от 14% на 17% енергията, осигурявана от възобновяеми източници, предава електронното издание NOI, цитирано от Фокус.

препоръчано

Този въпрос беше обсъждан на заседание на Форума за енергийна ефективност, който се провежда за първи път и в който се включиха над 60 предприемача от двете страни на Днестър.

Участниците във форума отбелязаха силната зависимост на Молдова от вноса на енергийни ресурси. В момента импортът е 86%, а възобновяемите източници осигуряват малко на 14% от енергията.

До 2020 г. Молдова планира да повиши индекса на възобновяемите източници на енергия до 17%.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК