BG EN

Плевенското мюфтийство строи къща, в която ще учат роми на морал

Региони

Плевенското мюфтийство строи къща, в която ще учат роми на морал

3368
на 07.03.2014
Плевенското мюфтийство строи къща, в която ще учат роми на морал
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Къща за мюсюлмански религиозни обреди за ромите от село Мечка строи плевенското мюфтийство. Къщата за молитви и неделното училище е предназначено за близо 450 души, които се определят за мюсюлмани, пише “Стандарт”.

препоръчано

"Престъпността сред ромите в селото е висока, затова решихме да помогнем за тяхното религиозно образование. Те не спазват каноните и нямат самоконтрола, който има всеки вярващ от която и да е религия", обясниха от мюфтийството.

Оттам поканили местният жител Ибрахим Шукриев да учи за проповедник и предложили да го пратят в духовно училище. Родителите му обаче се възпротивили и не разрешили той да напуска селото. Затова младежът изкарал само тримесечен религиозен курс. Изграждането на молитвения дом струва 30 хил. лева.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Хладна великденска нощ, но топли и слънчеви празници с температури до 20 градуса (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Хладна великденска нощ, но топли и слънчеви празници с температури до 20 градуса (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК