BG EN

Плевнелиев: Войните в Европа през ХХ век доказаха, че мирът няма алтернатива

ЧАС ПИК

Плевнелиев: Войните в Европа през ХХ век доказаха, че мирът няма алтернатива

3191
на 07.04.2014
Плевнелиев: Войните в Европа през ХХ век доказаха, че мирът няма алтернатива
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Военните конфликти в Европа през ХХ век доказаха, че мирът няма алтернатива. Помирението и толерантността са в основата на идеята за обединена Европа и този успешен пример трябва да бъде насърчен.

препоръчано

Това е заявил президентът Росен Плевнелиев в разговора си днес на "Дондуков" 2 с Негово кралско височество принц Едуард, херцог на Кент, съобщават от прессекретариата на  държавния глава. Принц Едуард е на посещение в България по покана на президента по повод на отбелязването на 100-годишнината от  началото на Първата световна война.

"От регион на конфликти Балканите днес са единни в желанието си да бъдат част от Европейския съюз и България ще продължи да подкрепя усилията на държавите от Западните Балкани в тази насока", е посочил Росен Плевнелиев. В рамките на посещението си принц Едуард ще бъде домакин на прием за британска бизнесделегация и нейните български  партньори, на която ще бъдат обсъдени проекти от взаимен интерес.

Обединеното кралство е четвъртият по големина инвеститор в България. През 2012 г. двустранният стокообмен надхвърля 760  млн. евро и според президента Плевнелиев високите технологии, строителството и аутсорсингът на бизнес услуги са сфери, в които има висок потенциал за нови британски инвестиции у нас, посочват от прессекретариата.

По време на срещата президентът Плевнелиев е подновил поканата си към Нейно величество кралица Елизабет II да посети  България в удобно за нея време. Утре държавният глава и принц Едуард ще присъстват на церемония за отдаване на почит към загиналите в Първата световна война - в Софийския централен гробищен парк.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите приеха важни промени в Кодекса на труда и се захванаха със Семейния кодекс. Величие“ шокираха залата с тотално неадекватно поведение (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите приеха важни промени в Кодекса на труда и се захванаха със Семейния кодекс. "Величие“ шокираха залата с тотално неадекватно поведение (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК