BG EN

Пловдивска област е пред грипна епидемия

Региони

Пловдивска област е пред грипна епидемия

6162
на 17.01.2023
Пловдивска област е пред грипна епидемия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Заради усложнената грипна обстановка пловдивският областен управител свиква Областен оперативен щаб.  Областта е пред грипна епидемия, тъй като случаите на заболелите са се увеличили драстично. Това съобщи Ангел Стоев след разговор с директора на РЗИ – Пловдив Сийка Димчева. Заседанието на областния щаб ще реши какви мерки ще се предприемат, съобщава БНР. Те ще бъдат съгласувани с Министерството на здравеопазването. 

препоръчано

"Вероятно ще бъдат въведени ограничения в здравните заведения и евентуално обявяване на грипна ваканция", каза Ангел Стоев.

Има увеличаване на регистрираните случаи от грип, ковид и остри респираторни инфекции от последните дни, съобщиха лекарите и от Пазарджик.Там се проведе заседание на областния щаб, от където ще изпратят данните пред Ангел Кунчев, главен държавен здравен инспектор и ще се реши дали и от кога ще бъде обявена грипна епидемия. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК