Пловдивският Локомотив все крехък аванс срещу адашите си от София

6508
на 22.02.2015

Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:1 в първия 1/4-финал за Купата на България. Ванчо Траянов вкара в 9-ата минута за домакините, а Ламжед Шехуди изравни в 14-ата. Йоан Ласиман отново даде преднина на пловдивчани в 60-ата минута. "Смърфовете" имаха да си връщат за унижението 0:4, което понесоха от съперника в мач от първенството през декември. "Черно-белите" успяха да вкарат при първата си добра възможност, след като Мартин Камбуров пусна отличен дълъг пас към Спас Делев, крилото преодоля съперник и стреля, но Валентин Галев със сетни сили отклони в гредата. Ванчо Траянов обаче бе най-съобразителен в ситуацията и успя да прати топката в опразнената врата.

Отговорът на столичани не закъсня. В 14-ата минута Румен Трифонов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Шехуди се извиси и с глава възстанови равенството. В 21-ата минута Бирсент Карагерен отправи удар към Галев, но този път вратарят се справи. Малко по-късно стражът на "червено-черните" трябваше да се намесва и след изчистване от страна на неговия съотборник Траян Траянов. В 36-ата минута Делев падна в наказателното поле след съприкосновение с бранител, но съдията Станислав Тодоров прецени, че няма основание да отсъди дузпа. Пет минути по-късно отново Делев създаде проблем на отбраната на гостите, но този път ударът му бе избит в корнер. След почивката играта на терена бе равностойна, но домакините отново успяха да поведат, след като се възползваха от статично положение. Ласиман бе най-съобразителен при центриране в наказателното поле и с глава успя да отбележи след неубедителна намеса на Галев.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:1 1:0 Траянов (9) 1:1 Шехуди (14) 2:1 Ласиман (60)

ЛОКОМОТИВ (ПД): Йордан Господинов, Здравко Илиев, Игнат Дишлиев, Александър Горанов, Богомил Дяков, Янко Сандански, Ванчо Траянов, Йоан Ласиман (79-Мехди Бурабия), Бирсент Карагерен, Спас Делев (84-Александър Якимов), Мартин Камбуров (66-Бранимир Костадинов)

ЛОКОМОТИВ (СФ): Валентин Галев, Йордан Тодоров, Александър Бранеков, Траян Траянов, Румен Трифонов, Евертон (71-Преслав Йорданов), Иво Иванов (83-Марко Ранджелович), Даниел Генов, Антонио Ливраменто, Владислав Романов, Ламжед Шехуди

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Горанов, Костадинов (Локо ПД); Тодоров (Локо СФ)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Здравко Илиев Локо (Пд)

СЪДИЯ: Станислав Тодоров СТАДИОН: "Локомотив"

Източник: sportal.bg

САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за вторник - всички начинания на Лъвовете днес обречени на провал, за Девите денят е на обратния полюс САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за вторник - всички начинания на Лъвовете днес обречени на провал, за Девите денят е на обратния полюс
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Предизборната вода е много мътна! Всичко ще се реши в последния момент и везните ще ги наклони... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Предизборната вода е много мътна! Всичко ще се реши в последния момент и везните ще ги наклони... (ВИДЕО)