Пловдивското дерби завърши без победител

Топ новина

4035
на 25.09.2021

113-ото пловдивско дерби завърши без победител. "Локомотив" и "Ботев" направиха 1:1 на стадиона в парк "Лаута". Гостите откриха чрез Виктор Генев в 26', но "Локомотив" изравни в 54' с попадение на Венсан Марсел.

Двубоят очаквано бе нервен и изпълнен с жълти картони. "Ботев" получи тежък удар след почивката, когато капитанът Тодор Неделев се контузи и бе заменен принудително.

"Жълто-черните" владееха инициативата през първата част и още в 14' Маркиньос стреля опасно, вратарят Рейдъл обаче изби. Той нямаше какво да направи 12 минути по-късно. Тогава Генев бе оставен непокрит при центриране от пряк свободен удар и не сгреши.

"Локомотив" отвърна с изпълнение на Умарбаев, при което Аргилашки бе на висота.

Домакините се мобилизираха през второто полувреме и възстановиха равенството в 54', когато Марсел се разписа, след като шут на Димитър Илиев бе блокиран.

Впоследствие Неделев се контузи тежко, но "Ботев" удържа равенството. След него тимът на Азрудин Валентич е начело с 19 точки, докато "Локомотив" е 11-и със 7.

Стартови състави

"Локомотив": Лукас Рейдър, Олексий Биков, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев

"Ботев": Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартинс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон

ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът заседава извънредно днес за договора с Боташ (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът заседава извънредно днес за договора с "Боташ" (НА ЖИВО)