BG EN

По-високи заплати за служителите в затворите у нас до края на месеца

Политика

По-високи заплати за служителите в затворите у нас до края на месеца

4355
на 08.06.2022
По-високи заплати за служителите в затворите у нас до края на месеца
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По-високи заплати за служителите в затворите у нас до края на месеца. Затова се разбраха правосъдният министър и синдикалните организации.

препоръчано

По думите на правосъдния министър Надежда Йорданова увеличението ще е диференцирано, а с колко точно предстои да стане ясно, след като бъдат готови разчетите във Финансовото министерство.

Предвидена е още и реорганизация на работата в системата на затворите. Въпреки това обаче част от синдикалните организации ще излязат тази неделя на националния протест на сектор сигурност.

"След като сме готови с предложението за по-ефективна работа, ще има и съответно увеличение на заплатите. Като конкретните числа ще бъдат сметнати с помощта на Министерството на финансите. Заделен ресурс има", каза правосъдният министър Надежда Йорданова.

"Протест на Синдикат на служителите на затворите на 12-и от 12.00 часа пред сградата на Министерството на правосъдието ще има. В същото време приемам предложението на правосъдното министерство за участие в обсъждането на плана за реорганизация на работата, с оглед постигането на нашето искане за увеличение на работните заплати", каза Цветан Михайлов - секретар на Синдикат на служителите в затворите.

"Ние се съобразяваме с друг синдикат от МВР, т.е. не че се съобразяваме, но търсим тяхното мнение. Ние към момента не намираме основание да излизаме на каквито и да било протести", каза Иван Иванов от Сдружение на синдикатите в Министерството на правосъдието.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 144
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК