ПОБЕДА ЗА ИСТОРИЯТА! Ботев Пловдив тресна ЦСКА за Купата, успехът на "канарчетата“ в София първи от 1985 г. (СНИМКИ)

Топ новина

21260
на 18.04.2024
ПОБЕДА ЗА ИСТОРИЯТА! Ботев Пловдив тресна ЦСКА за Купата, успехът на канарчетата“ в София първи от 1985 г. (СНИМКИ)

Отборът на Ботев Пловдив задълбочи кризата в ЦСКА, побеждавайки ги като гост в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България.

“Жълто-черните” се наложиха с 1:0 под непрестанния дъжд на стадион “Васил Левски” и взеха минимален аванс преди реванша в Пловдив. Отвеният двубой ще се играе на 1 май.

Единствения гол в мача вкара Уме Емануел секунди след подновяването на играта след почивката.

Срещата в столицата бе белязана и от много грозен момент през втората част, когато капитанът на гостите Ивелин Попов и Браян Kордоба от ЦСКА се сбиха след единоборство в центъра на терена, а спорът между двамата бързо прерасна в меле между всички играчи. В крайна сметка реферът Драгомир Драганов изгони и двамата футболисти, оставяйки двата тима с по десет души.

Успехът на “жълто-черните“ има изключителна тежест и заради факта, че победата е първа за тях над ЦСКА в София от далечната 1985 г.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
ЕКШЪН В ПИК TV! Искрен Митев забрави за мазното кафе на Христо Иванов в скута на Пеевски, усуква за Коралгейт (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Искрен Митев забрави за мазното кафе на Христо Иванов в скута на Пеевски, усуква за "Коралгейт" (ВИДЕО)