Победен дебют за треньора Андрей Жеков начело на "Левски"

Волейбол

20298
на 17.01.2016
Победен дебют за треньора Андрей Жеков начело на Левски

Волейболният "Левски" дочака първата си победа за сезона в Суперлигата. "Сините" се наложиха срещу Добуджа 07 (Добрич) с 3:1 гейма (17:25, 25:16, 25:22, 25:20) в мач от 11-ия кръг, състоял се пред множество "сини" фенове в столичната зала "Христо Ботев".

Срещата беше дебют за новия старши треньор на "Левски" Андрей Жеков, който разчита на завърналите се в клуба опитни волейболисти Боян Йорданов и Методи Ананиев, както и на Венцислав Рагин - също привлечен от президента на "сините" Владимир Николов.

Жеков се справи отлично в новото си поприще и изведе "Левски" до първа победа в първенството. До този момент представянето на тима беше трагично - 10 мача, 10 загуби и само един спечелен гейм.

След слаб първи гейм, домакините постепенно напипаха верния ритъм и в следващите три гейма не оставиха шанс на гостите от Добруджа, постигайки обрат.

В топреализатор за успеха на "Левски" се превърна Методи Ананиев. Мечката блесна с 18 точки, а Боян Йорданов добави 17. За Добруджа най-резултатен беше Велизар Чернокожев с 14 точки.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете