BG EN

Повече от 400 журналисти избягали от Йемен заради войната

Близък изток

Повече от 400 журналисти избягали от Йемен заради войната

5797
на 10.05.2018
Повече от 400 журналисти избягали от Йемен заради войната
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Йеменската война е принудила повече от 400 журналисти да избягат извън страната, според доклада на местен изследователски институт, предаде "Мидъл Ийст Монитор".

препоръчано

В доклада, публикуван от неправителствения Студентски и икономически медиен център (ЮИСС), се обяснява, че те са били принудени да се преместват в други области, както вътре, така и извън Йемен, за да спасят живота си и да избягат от преследвания.

В доклада се добавя, че настоящата криза е най-сериозната в историята на Йемен, пише още "Нюз.бг". Той посочва, че от столицата Сана са повечето изселвания. Това се дължи на огромния брой нарушения на правата на човека.

Резултатите за Сана представляват 86% от общия брой разселени журналисти. В доклада се посочва, че 70% от журналистите са били разселени извън Йемен.

32% от разселените журналисти са били разселени в Египет, следвана от Саудитска Арабия с 28%, а Турция - с 10%.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК