ГОРЕЩО
ПРАХ ЗА ОЧИТЕ: Кой плати метежа? DJ Асена НЕ ПОЗНАВА ЗАКОНА или ЛЪЖЕ за финансирането на протеста
Жестоко убийство в село Прелез, извършителят е задържан
Делян Пеевски: Заради политически чадър от ППДБ, СРС пусна на свобода директора, обвинен в незаконно заснемане на видеа от ученически тоалетни
Атанас Зафиров: Не се срамуваме за участието си в това правителство
Новите избори - дни преди Цветница
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Повишена е посещаемостта на Ягодинската пещера в сравнение с предишни години по това време. Това каза за Радио „Фокус” Сергей Генчев, уредник на пещерното образувание и водач в Туристическо дружество „Родопея”.
препоръчано
По думите му, влияние за това оказва в момента както сезонът на отпуски, така и провелия се наскоро събор на Рожен. Генчев каза още, че панорамната площадка „Орлово око”, която се намира в близост до пещерата също придобива все по-голяма популярност.
Почти 80 % от посетителите на пещерата се качват и до площадката. Според Генчев Ягодинската пещера и „Орлово око” са най-посещаваните туристически дестинации в областта.


