BG EN

Погнаха 25 000 фирми за неплатено ДДС

Икономика

Погнаха 25 000 фирми за неплатено ДДС

6424
на 13.06.2014
Погнаха 25 000 фирми за неплатено ДДС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

25 000 регистрирани по ЗДДС фирми имат повече от 3 невнесени месечни вноски за данъка върху добавената стойност. Законът предвижда възможност те да бъдат дерегистрирани по ЗДДС, ако не платят. Дерегистрацията по ЗДДС е процедура, която може да засегне неблагоприятно търговските дружества, защото ги лишава от възможността да начисляват данъка при доставките си, т.е. ограничава правото на данъчен кредит на техните контрагенти. Друга последица от прекратяването на ДДС регистрацията е, че се начислява и внася в бюджета данък за всички налични активи.

препоръчано

Междувременно стана ясно, че директорите на териториалните дирекции на НАП в цялата страна се срещат лично с над 300 фирми, които имат задължения към бюджета за над 100 000 лв. (200 000 лв. за тези от столичната дирекция), пише "Монитор". На срещите се обсъждат възможностите за обезпечаване на дълговете, включително плащане на части по индивидуални погасителни планове. От фирмите се очаква да платят в двуседмичен срок или да предоставят имущество, с което да гарантират задълженията си и да сключат споразумение за плащане на части.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Промените в Изборния кодекс пак вдигат напрежението в Народното събрание, ППДБ опитаха да провалят заседанието (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Промените в Изборния кодекс пак вдигат напрежението в Народното събрание, ППДБ опитаха да провалят заседанието (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 47
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК