BG EN

Погребаха моряците, загинали при пожар на руска подводница

СВЕТЪТ ДНЕС

Погребаха моряците, загинали при пожар на руска подводница

7700
на 06.07.2019
Погребаха моряците, загинали при пожар на руска подводница
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Моряците, загинали в руската подводница в Баренцово море, бяха погребани днес на Серафимовското гробище в Санкт Петербург, предадоха световните агенции. 

препоръчано

Траурната церемония, състояла се до паметника на загиналите през 2000 г. моряци с подводницата „Курск”, премина в закрит режим.

Достъпът до гробището беше ограничен. На медиите не бе позволено нито да присъстват на опелото в близката църква, нито на погребението.

На гробището днес освен роднините на моряците бяха официални лица, сред които главнокомандващият ВМФ Николай Евменов, заместник-министърът на отбраната Андрей Картаполов, представители на местните власти.

Пожарът в подводницата, избухнал на 1 юли, е тръгнал от акумулаторния отсек, но подробности за случилото се не бяха съобщени. Загинаха 14 души, отровили се с дима от огъня. Има оцелели, но не се съобщава колко. Според руски медии авариралата подводница е една от най-секретните, от типа „Лошарик”.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК